pozycjonowanie foto

Optymalizacja stron to podstawa

Optymalizacją nazywamy działania on-site, czyli takie, które wykonujemy na swojej stronie

Artykuły SEO

Stare artykuły

pozycjonowanie jest trudne

Pozycjonowanie słownik SEO

Audyt SEO - jest to analiza strony www, oraz wszystkich działań, przeprowadzonych w celu wypozycjonowania danej strony w wyszukiwarkach (np. Google). Audyt SEO ma na celu sprawdzenie, czy strona jest odpowiednio zoptymalizowana, czy linki do niej prowadzące są z zaufanych źródeł, czy hosting na którym jest umieszczona strona działa prawidłowo itd.

Optymalizacja strony - szereg działań mających na celu podniesienie pozycji strony w wyszukiwarkach (na rynku polskim chodzi jedynie o Google). Optymalizacja dzieli się na dwie części - optymalizacja on site, czyli przeprowadzenie działań bezpośrednio na stronie www (zmiany w kodzie html oraz inne działania bezpośrednio związane ze stroną), oraz optymalizacja off site, czyli zewnętrzne działania które prowadzą do podniesienia pozycji strony w wyszukiwarkach np. zdobywanie linków prowadzących do strony, publikowanie artykułów gościnnych na zewnętrznych portalach, marketing szeptany itp.

Szeptanka (marketing szeptany) - zamieszczanie w Internecie pozytywnych opinii dotyczących promowanej firmy, wykorzystując do tego fora internetowe, blogi, platformy społecznościowe np. Facebook.

BackLinks (linki do strony) - zewnętrzne linki prowadzące do promowanej strony, pochodzące z dowolnego źródła (blogi, artykuły sponsorowane, naturalne linki zamieszczane przez użytkowników Internetu, linki na forach internetowych itp).

Content (treść na stronie) - treść zamieszczona na stronie, czyli np. artykuły eksperckie, artykuły na blogu firmowym, opisy produktów i usług itp.

Duplicate Content (powielona treść) - powtarzająca się treść na różnych stronach tej samej domeny, lub na różnych domenach.

Google Analytics - narzędzie (darmowe) stworzone przez zespół Google, służące do analizy tego, co się dzieje na stronie (skąd przychodzą odwiedzający, jakie strony zostały odwiedzone, ile czasu użytkownik spędza na stronie itp).

Indeksowanie - dodanie strony do zbioru stron, które są brane pod uwagę, przy ustalaniu rankingu w danej wyszukiwarce.

Słowa kluczowe - słowa lub wyrażenia kluczowe, na które strona jest widoczna w wyszukiwarkach internetowych, np. "adwokat warszawa" lub "meble dla dzieci".

SERP (Search Engine Results Page) - wyniki wyszukiwania, widoczne po wpisaniu w wyszukiwarce zwrotu kluczowego.

Wyniki organiczne - wyniki wyszukiwania, które są naturalnie wysoko w wyszukiwarce po wpisaniu słowa lub wyrażenia kluczowego.

Wyniki sponsorowane - płatne wyniki wyszukiwania, widoczne po wpisaniu w wyszukiwarce słowa lub wyrażenia kluczowego, przeważnie wyświetlane nad wynikami organicznymi, czyli naturalnymi.

System wymiany linków (SWL) - sztucznie stworzony system, umożliwiający uczestnikom wymianę linkami w celu podniesienia pozycji w wyszukiwarkach. Google nakłada karę na strony, które uczestniczą w systemach wymiany linków.

Kara od Google - są różnego rodzaju kary, które nakłada Google na właścicieli stron internetowych, przeważnie kara skutkuje spadkiem widoczności strony na niektóre wyrażenia kluczowe, w przypadkach skrajnych Google nakłada "ban" na stronę, co skutkuje całkowitym usunięciem domeny z indeksu wyszukiwarki.

Ban od Google - całkowite usunięcie z wyników wyszukiwania wszystkich podstron danego serwisu.

Precle (Pressel pages) - sztucznie tworzone sieci stron, służące do umieszczania na nich artykułów, z linkiem do promowanej strony.

Black Hat SEO (BHS) - szereg działań niezgodnych z wytycznymi Google dla webmasterów, które mają spowodować podwyższenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

AdWords - płatne reklamy Google.

Anchor Text - tekst który wyświetla się jako klikalny link, umieszczony w kodzie HTML, wpływający na ranking Google.

Zaplecze SEO - sztucznie tworzone strony w celu wypozycjonowania innych stron. Zapleczem może być 10, 20, 30 lub 100 i więcej stron, na których pozycjonerzy umieszczają linki do rzeczywiście promowanych witryn.

Linki - odnośniki tekstowe lub obrazkowe, prowadzące do promowanych witryn.